TIPY NA EKO DÁRKY

Dárky, které chrání
přírodu a zdraví


Pod stromeček nadělte eko dárky, které šetří přírodu a zdraví vašich blízkých.
Přinášíme vám tipy na zdánlivě obyčejné dárky s neobyčejnými příběhy –
jsou vyrobeny ohleduplně k přírodě a bez škodlivých látek,
pomáhají šetřit životní prostředí a každý je originál.
Navíc vypadají špičkově – pro který si skočíte nejdřív?

01

Ekologické lahve Equa

Zdravé láhve z odolného borosilikátového skla, ručně foukané v Česku. Do vody nevypouští žádné nebezpečné toxiny jako jsou ftaláty nebo BPA. 10 % z čistého zisku firmy Equa jde na podporu evropských organizací, které prosazují zdravý životní styl a ochranu životního prostředí.

equa-stardust

469 Kč

02

Jack n‘ Jill

Roztomilé dětské zubní kartáčky Jack n‘ Jill jsou vyrobené z kukuřičného plastu; neméně roztomilé zubní kelímky pro změnu z bambusových a rýžových plev. Všechny tyto výrobky jsou v přírodě rozložitelné a kompostovatelné. Neobsahují PVC, ftaláty ani škodlivý BPA (Bisfenol-A).

jacknjill

 od 125 Kč

03

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Česká společnost Nobilis Tilia už přes 20 let vyrábí jen tu nejkvalitnější přírodní kosmetiku v harmonii s planetou – aby pěstování krásy a zdraví člověka nenarušovalo pěstování krásy a zdraví přírody. V nejvyšší možné míře jsou využívány poctivé suroviny z ekologického zemědělství, naprostá většina produktů je certifikována jako přírodní kosmetika (certifikát CPK) nebo BIO kosmetika (CPK BIO), neobsahují živočišné suroviny.

57d1407ee3fa49295a3e9765b0071c4b-citrus.jpg

 od 125 Kč

04

Příbory, prkénka a vařečky z bambusu

Produkty Bambu mají minimalistický a moderní design, který ctí to nejlepší z bambusu – dokonalé obnovitelné suroviny v BIO kvalitě. Důraz je kladen na kvalitu a dlouhodobé užívání. Produkty jsou certifikovány pro bezpečné použití s potravinami.

4f9b57f72d146529a021f0359e5fa292-salatova-sada-kratsi.jpg

 od 49 Kč

05

Designovky od Forewear

Český projekt FOREWEAR sbírá nenošené oblečení, třídí ho a z části z něj v chráněných dílnách nechává vyrábět krásné a praktické obaly na mobily nebo tablety a zápisníky. Darujte nový život starým věcem!

forewear-zapisnik

 od 159 Kč

06

Česká síťovka z biobavlny

Síťovka na nákupy Tierra Organica perfektně nahradí jednorázové plastové igelitky, šetří přírodu a je velice kompaktní a odolná.Díky krátkému uchu se bude dobře nosit.

af58d2573dea4d43d34994f8104190b5-LIMETA-DETAIL.jpg

 od 119 Kč

07

Kelímky Jococup

 Jococup jsou stylové kelímky na horké nápoje k opakovanému použití z odolného borosilikátového skla  (bez obsahu ropných derivátů, ftalátů nebo Bisfenolu-A). Jsou odolné vůči velkým změnám teploty i většině pádů. Speciální design víčka zajišťuje, že se  lahodná ranní káva nerozlije a k tomu je tvarované tak, abyste do něj nenaráželi nosem. Sbohem jednorázové polystyrenové kelímky na kávu a čaj.

jojo-cup-lime

 od 539 Kč

08

Made Sustained Termoska

Skutečně udrží v zimě nápoj až 10 hodin horký, v létě ve vedru naopak až 20 hodin studený. Vysoce odolné a lehké termosky jsou prvotřídně zpracované z dvojstěnného nerezu, neuvolňují do vody žádné škodlivé látky, jsou vyrobené eticky.

madesustained

od 549 Kč

09

Dárkové pytlíky La Pytla

Látkové pytlíky jako originální a ekologickou variantou pro balení dárků.  Některé pytlíky české značky La Pytla jsou šité dokonce z recyklovaných materiálů – košil, halenek či třeba závěsů, jejichž majitelé je už nepotřebují.

lapytla

 od 79 Kč

10

Energizující karafa nejen na vodu

Tato překrásná, ručně foukaná karafa od české designérky Lucie Nepasické nese na svém dně symbol Květ života, který vodu jedinečně energeticky nabíje a mění její molekulární strukturu. Praktický pomocník pro pitný režim a parádní dárek!

Karafa-mandala

 777 Kč

Ještě více radosti:

Celá nadílka etických a ekologických vánočních dárků s příběhem v eshopu Econea