TIPY NA EKO DÁRKY

Dárky, které chrání
přírodu a zdraví


Přinášíme vám tipy na zdánlivě obyčejné dárky s neobyčejnými příběhy –
jsou vyrobeny ohleduplně k přírodě a bez škodlivých látek,
pomáhají šetřit životní prostředí a každý je originál.
Navíc vypadají špičkově – pro který si skočíte nejdřív?

01

Ty nejekologičtější svíčky vůbec

– tak by se jednoduše dala charakterizovat značka The Greatest Candle in the World. Koncept spočívá v recyklaci použitých olejů z restaurací jako prevence kontaminace vody a půdy. Navíc hoření vonných svíček The Greatest Candle neprodukuje žádné zdraví škodlivé toxiny nebo karcinogenní látky.

02

Ben & Anna

Ben & Anna není jen značka, ale skutečný  mladý pár. Jsou milovníky přírody a vyvijí vlastní udržitelné produkty v souladu se svými hodnotami. Ben & Anna částí svého zisku pravidelně přispívají na podporu ekologického projektu One Earth – One Ocean, který usiluje o vyčištění oceánů, a to nejen od plastů, ale i ropy či různých chemikálií.

 od 125 Kč

03

Ekologické láhve Equa

Zdravé láhve z odolného borosilikátového skla, ručně foukané v Česku. Do vody nevypouští žádné nebezpečné toxiny jako jsou ftaláty nebo BPA. 10 % z čistého zisku firmy Equa jde na podporu evropských organizací, které prosazují zdravý životní styl a ochranu životního prostředí.

469 Kč

04

Endles

Omyvatelné a znovupoužitelné tyčinky do uší a na make-up od Econea. Díky stylovému pouzdru z udržitelně pěstovaného bambusu se nikam nezatoulají a navíc vzbudí obdivné pohledy.

 189 Kč

05

Příbory, prkénka a vařečky z bambusu

Produkty Bambu mají minimalistický a moderní design, který ctí to nejlepší z rychlorostoucího bambusu – dokonalé obnovitelné suroviny. Důraz je kladen na kvalitu a dlouhodobé užívání. Produkty jsou certifikovány pro bezpečné použití s potravinami.

 od 49 Kč

06

Designovky od Forewear

Český projekt FOREWEAR sbírá nenošené oblečení, třídí ho a z části z něj v chráněných dílnách nechává vyrábět krásné a praktické obaly na mobily nebo tablety a zápisníky. Darujte nový život starým věcem!

forewear-zapisnik

 od 159 Kč

07

Česká síťovka z biobavlny

Síťovka na nákupy Tierra Organica perfektně nahradí jednorázové plastové igelitky, šetří přírodu a je velice kompaktní a odolná.Díky krátkému uchu se bude dobře nosit.

af58d2573dea4d43d34994f8104190b5-LIMETA-DETAIL.jpg

 od 119 Kč

08

2v1 Pánský tuhý sprchový šampon na vlasy i tělo

Luxusní zero-waste dárek – koncentrovaný šampon s extraktem z borůvek a černého rybízu. V nádherném obalu  z recyklovatelného bioplastu.

186 Kč

09

Eko holicí strojek

Toto je první holicí strojek na českém trhu, který má rukojeť vyrobenou ze 100 % z recyklovaného plastu (z kelímků od jogurtů) a k tomu má cruelty-free certifikaci (HCS), která zaručuje netestování produktu na zvířatech. Vhodné pro muže a ženy.

9f92dff0457e93be758f78d86dcb113f-Preserve-Razor-Handle-Green-Lifestyle-Towel-Sept2013-7

 345 Kč

10

Přírodní mýdlo na holení

Veškerá mýdla Friendly Soap jsou zabalena do papírového recyklovaného obalu, který je biologicky rozložitelný. Jsou bez palmáče a nebezpečné chemie. Bez obav je můžete používat i na chalupě nebo uprostřed přírody a nezanecháte po sobě žádné škodlivé stopy. Vhodné pro citlivou pokožku.

c0fccf78005840caee99ca7b54441bcf-na-holeni-pomeranc-a-levandule

  89 Kč

11

Utukutu

Utukutu není jen tak obyčejné houpací prkno pro děti a dospělé. Jeho zakřivení bylo testováno a podporuje zdravý postoj a postavení malých i velkých kloubů. Můžete na něm relaxovat, cvičit jógu, pilates nebo trénovat se zátěží. Utukutu je český projekt dvou manželů. První prkénko bylo vytvořeno pro jejich dceru, která měla problémy s motorikou. Jaké překvapení přišlo, když rodiče zjistili, že vytvořili nejen perfektní cvičební pomůcku, ale zároveň i zábavnou hračku, která sklidila úspěch u dětí široko daleko! Všechny kousky jsou nadále vyráběny v Čechách, s láskou k dětem a z poctivých a nezávadných materiálů. ♥

 od 2500 Kč

12

Termolahev s veganskou kůží

Odolná a lehká termosky od Black&Blum, prvotřídně zpracovaná z dvoustěnného nerezu. Vydrží vám klidně celý život. Teplé nápoje udržuje až 12 hodin, v létě ochladí nápoje až 24 hodin. 

od 769 Kč

13

Kelímky Jococup

 Jococup jsou stylové kelímky na horké nápoje k opakovanému použití z odolného borosilikátového skla  (bez obsahu ropných derivátů, ftalátů nebo Bisfenolu-A). Jsou odolné vůči velkým změnám teploty i většině pádů. Speciální design víčka zajišťuje, že se  lahodná ranní káva nerozlije a k tomu je tvarované tak, abyste do něj nenaráželi nosem. Sbohem jednorázové polystyrenové kelímky na kávu a čaj.

 od 539 Kč

14

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Česká společnost Nobilis Tilia už přes 20 let vyrábí jen tu nejkvalitnější přírodní kosmetiku v harmonii s planetou – aby pěstování krásy a zdraví člověka nenarušovalo pěstování krásy a zdraví přírody. V nejvyšší možné míře jsou využívány poctivé suroviny z ekologického zemědělství, naprostá většina produktů je certifikována jako přírodní kosmetika (certifikát CPK) nebo BIO kosmetika (CPK BIO), neobsahují živočišné suroviny.

 od 125 Kč

15

Mismatch

Neplastuj a newastuj, krásko. Luxusní a odolná skleněná láhev v bronzové barvě z borosilikátového skla s obalem z umělé kůže Equa Mismatch. Pro stylové dodržení pitného režimu. 

 od 539 Kč

16

Energizující karafa nejen na vodu

Tato překrásná, ručně foukaná karafa od české designérky Lucie Nepasické nese na svém dně symbol Květ života, který vodu jedinečně energeticky nabíjí a mění její molekulární strukturu. Praktický pomocník pro pitný režim a parádní dárek!

 777 Kč

17

Jack n‘ Jill

Roztomilé dětské zubní kartáčky Jack n‘ Jill jsou vyrobené z kukuřičného plastu; neméně roztomilé zubní kelímky pro změnu z bambusových a rýžových plev. Všechny tyto výrobky jsou v přírodě rozložitelné a kompostovatelné. Neobsahují PVC, ftaláty ani škodlivý BPA (Bisfenol-A).

 od 125 Kč

18

KeepCup Star Wars

Fanoušci Star Wars mohou šetřit životní prostředí s každým douškem čaje nebo kávy – s originálními cestovními hrnky z limitované edice KeepCup Star Wars. Ať vás provází síla.

od 529 Kč

19

České a veselé

Roztomilé vánoční obaly od české značky Be Nice. České ekologické papírnictví vyrábí nádherné alternativy k běžným balicím papírům, dárkovým krabičkám a dalším papírovým produktům. Všechny uvědomělé a baleníchtivé duše přitom těší šetrnou výrobou, recyklovaným papírem a originálními minimalistickými ilustracemi od talentované kreslířky Báry z Nikolajky.

 od 40 Kč

20

Darujme stromy a lepší budoucnost

Hmotné dárky vám nic neříkají? Fandíte minimalismu a pro dobré skutky nejdete daleko? Pokud si lámete hlavu, co svým blízkým pořídit k narozeninám nebo na Vánoce, udělejte za ně bohulibý skutek. Přispějte jejich jménem na dobročinné účely pod záštitou humanitární organizace ADRA nebo neziskovky Arnika. Pomůžete tam, kde je to nejvíce potřeba a zároveň zajistíte plusové body pro karmu vašich milých!

Ještě více radosti:

Celá nadílka etických a ekologických vánočních dárků s příběhem v eshopu Econea